Pozitif doktora ambulanslı bayram tatili

  • By neajans
  • 19 Temmuz 2021
  • 1
  • 521 Views

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Y. K., Koronavirüs test sonucunun pozitif olmasına rağmen İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kendisine tahsis edilen ambulans ile İstanbul’a seyahat ettiği görüntüleri kendi sosyal medyasında yayınladı.

Kuşuyla beraber tatile çıkar gibi memleketi İstanbul’a ambulans seyahati sosyal medyaya yansıdı. Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 12 ve 15 Temmuz tarihlerinde Koronavirüs testi pozitif çıkan Doktor Y. K., Siirt’ten direkt sevkin mümkün olmadığı İstanbul’a ambulans ile götürüldü.

Doktor K., Ne Haber ile yaptığı telefon görüşmesinde durumunun ağır olup olmadığı sorulduğunda, “Hem ailem orada hem de arkadaşlarım ısrarla oraya gitmemi istediler.” dedi. Görüşmede immün eksikliği olduğunu belirten Y. K., tedavi için İstanbul’a gittiğini söylese de Siirt’in çevre illerinde immünoloji servisleri barındıran hastanelerin olduğu öğrenildi.

Y.K., sosyal medya hesabından “Siirt’ten İstanbul’a ambulans yolcuğu da hiç çekilesi değil. Takdir edersiniz ki” notuyla paylaşım yaptı.

1 comment on “Pozitif doktora ambulanslı bayram tatili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir