TELEFONCU ESNAFINDAN MÜLK SAHİPLERİNE KİRA DESTEĞİ ÇAĞRISI

  • By neajans
  • 8 Mayıs 2021
  • 0
  • 116 Views

Salgın döneminde kirasını ödeyemeyen ve ayakta durmakta zorlanan telefoncu esnafına mülk sahiplerinden kira desteği çağrısı geldi.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Siirt İl Temsilcisi İdris Kılgı ülke genelindeki mülk sahiplerini pandemiden olumsuz etkilenen küçük esnaflara destek çağrısında bulundu.

Pandemi dünyada öngörülmesi mümkün olmayan ve bir yılı aşkın süredir gerek dünyanın gerekse ülkemizin her alanda mücadele ettiği bir dönemi hayatımıza taşıdığını belirten Kılgı, “Pandemi süreci ister istemez hayatımızın kısıtlanmasına ekonomik olarak da esnaflarımızın zor bir süreç yaşamasına sebep oldu. Bu dönemde mülk sahiplerine önemli bir görev düşüyor. Bu süreçte bir seneyi askın süredir ciddi kayıplar sebebiyle zor durumda olan esnaflarımızın yanında olmaları oldukça önemli. Mülk sahipleri, esnaflarımız bu süreçten çıkamazlarsa mülklerini kiraya verecek alternatifleri kalmayacağını unutmamalı. Ayrıca gelenek ve göreneklerimiz komşusu açken tok yatmamayı öğütler. Bu felsefeyle pandemi döneminde mümkün olduğu kadar birbirimize destek olmalıyız. Tüm bu bakış açıları ile mülk sahiplerini esnafa destek olmaya ve pandemi sürecinde kira indirimleri sonrasında da revizyon yönünde adım atmaya davet ediyoruz. Bu zorlu süreçten ancak hep birlikte çıkabiliriz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir