WHATSAPP ARŞİVİ TELEGRAM’A NASIL TAŞINIR?

  • By neajans
  • 28 Ocak 2021
  • 0
  • 261 Views

Son bir kaç haftadır kullanım koşullarında değişikliğe gitmesi ve bunu kabul etmeyenlerin hesabını kapatması uyarısı nedeniyle büyük kullanıcı kaybı yaşayan WhatsApp kan kaybetmeye devam ederken Telegram’a geçiş yapan kullanıcılara iyi haber geldi. Whatsapp arşivi koruma ve taşıma sıkıntısını yaşayanlar yeni özellikle tüm arşivini kolayca telegrama taşıyabilecek. İşte adım adım izlenecek o yol.

Son dönemlerin en büyük sosyal medya krizlerinden birisi olan WhatsApp’ın terkedilmesi süreci hız kesmeden devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi WhatsApp’ın kriz yaratan kullanım koşullarında değişikliğe gitme kararı geri adımlara rağmen kullanıcılar arasında tepkiye neden olmaya devam ediyor. WhatsApp’tan Telegram’a büyük bir geçiş yaşanırken, yıllardır tüm kullanıcıların sorunu olan whatsapp konuşma arşivi konusunda büyük bir kolaylık geldi. Telegram, yaptığı bir duyuru ile whatsapp arşivinin telegrama’ taşınma yöntemini kullanıcılar ile paylaştı.
İşte adım atım arşiv taşıma işlemleri…
iOS’ta WhatsApp’tan bir sohbeti taşımak için, WhatsApp’ta Kişi Bilgisi veya Grup Bilgisi sayfasını açın, Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram’ı seçin.
Android’de bir WhatsApp sohbetini açın, ⋮ > Diğer > Sohbeti Dışa Aktar seçeneğine dokunun, ardından Paylaş menüsünden Telegram’ı seçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir